Skip to content

Piyango

Piyango bileti alarak çarktan düşecek topları heyecanla izlemeye hazır mısınız?

Piyango, en kısa tanımı ile belirlenen ödül için rastgele sayıların çekilmesi ile sonuçlanan bir oyun türüdür. Ulusal organizasyon şeklinde de oynatılır bazı ülkelerde. Milli Piyango, Türkiye’de ilk kez Milli Piyango İdaresi tarafından düzenlenmiştir. Numaralı biletlerin satılarak, adet ve tutarları önceden belirlenmiş ikramiyeleri kazanacak numaraların tarihi belirli günde çekilecek kura ile saptanması temeline dayanan bir oyundur. Temelinde bir şans oyunudur, strateji gerektirmez. Milli piyango online olarak da oynanabilir. Betsmove sitemiz üzerinden piyango bileti alabilir ve milli piyango heyecanına ortak olabilirsiniz.

Piyango Nedir?

Piyango, yukarıda da yaptığımız en kısa tanımı ile belirlenen ödül için rastgele sayıların çekilmesi ile sonuçlanan bir oyun türüdür. Piyangoda tam bilet, yarım bilet ve çeyrek bilet olmak üzere üç bilet çeşidi bulunur. Her biletin fiyatı dolayısıyla da kazandırma oranı farklıdır. Çekiliş sonucunda kazanan sıralı numara tam bilet üzerine basılı ise, oyuncu ikramiyenin tamamını kazanır. Yarım bilet üzerine basılı ise, oyuncu ikramiyenin yalnızca yarısını kazanır. Son olarak kazanan sıralı numara çeyrek bilet üzerine basılı ise, oyuncu ikramiyenin yalnızca çeyreğini kazanır.

Piyango Çekilişi Ne Zaman?

Piyango çekilişi ne zaman sorusunun cevabı nettir. Piyango çekilişleri her ayın 9, 19 ve 29’uncu günleri yapılır. Yılbaşı özel çekilişi ise her yılın 31 aralık günü bir kez yapılır. Ancak belirlenen bu sabit tarihler dışında farklı özel çekiliş günleri de düzenlenebilmektedir. Bu çekiliş tarihlerini yönetim kurulu belirler. Betsmove sitemizdende bir sonraki piyango çekilişinin tarihini öğrenebilirsiniz.

Milli Piyangoda En Çok Çıkan Rakamlar

Belki de oyuncuların en çok araştırdığı ve merak ettiği soru, Milli Piyangoda en çok çıkan rakamlar nedir sorusudur. En son verilere göre milli piyangoda en çok çıkan rakamlar ve ne kadar çıktıkları şu şekildedir: 3 rakamı 3 kez, 2 rakamı 10 kez, 1 rakamı 9 kez,  7 rakamı 8 kez, 4 ve 5 rakamları 7 kez, 6 rakamı ise 6 kez çıkmıştır. Milli piyango çekilişlerinde en az çıkan rakamlar ise 4 kez çıkarak 0 ve 9 olmuştur. Yine de tamamen şansa dayalı olan piyangoda bu verilere bağlı kalmamak gerekir.